Nájdite si čas na pravidelnú masáž, vráti sa Vám formou zvýšenej výkonnosti a pracovnej pohody.

   

 

 

 

Nechať sa uniesť príjemným pocitom z masáže, cítiť bezhraničné uvoľnenie a pôžitok z dotyku, to nie je luxus, ale nevyhnutnosť, aby telo netrpelo a duša neplakala...

Ak ste nijakú masáž ešte nevyskúšali, tak si zrejme ani nedokážete predstaviť, aký skvelý pocit prináša čas strávený na masážnom lehátku.

Prineste si so sebou len svoje unavené telo a stresovanú dušu... Veríme, že od nás odídete zrelaxovaní, duševne povzbudení a po zdravotnej stránke na lepšej úrovni.

Masáž...

 • potláča bolesť, uvoľňuje napätie, vytvára rovnováhu v organizme
 • stimuluje krvný obeh a ovplyvňuje aj lymfatický systém
 • odstraňuje únavu a stres, navodzuje emocionálnu rovnováhu
 • predáva teplo, pocit istoty a sebaúcty
 • uvoľňuje psychiku bez liekov
 • je príjemná
 • je dostupná všetkým

Aká je najlepšia masáž?

Neviete, akú masáž absolvovať, ktorá je pre Vás tá najvhodnejšia? Masáž celého tela, alebo stačí čiastočná masáž? Nevyberajte podľa cenníka, ale podľa toho, čo naozaj potrebujete.

Čiastočná masáž je vhodná vtedy, keď chcete riešiť konkrétny problém, napríklad bolesť chrbta či opúchanie nôh. Masáž celého tela je zas dobrá ako prevencia na udržiavanie celkového dobrého stavu.

Väčšina súčasných chorôb pramení zo stresových situácií, masáž celého tela môže byť preto veľmi prospešná pre širokú škálu ťažkostí. Aplikuje sa na celý chrbát, horné a dolné končatiny a na obe chodidlá. Táto príjemná masáž je vynikajúcim prostriedkom na zlepšenie cirkulácie, normalizáciu kožného  napätia. Podporuje vyprázdňovanie povrchových žíl, lymfatických ciev, sekréciu potných žliaz, zlepšuje prekrvenie masírovanej oblasti, tonizuje svaly, napomáha odbúraniu odpadových látok. Podľa výskumov masáž tiež upravuje biochemickú hladinu organizmu v prospech zrýchlenia liečby ochorení a zranení, preto o význame pravidelnej masáže pre zdravie človeka nemožno pochybovať.

Kedy sa masáž neodporúča

Masáž je príjemná forma relaxácie a jednoduchý spôsob, ako dosiahnuť celkové uvoľnenie. To platí pre človeka, ktorého zdravotný stav je relatívne v poriadku. Sú však ochorenia resp. stavy, pri ktorých sa masáž neodporúča. Ide predovšetkým o tieto ochorenia a zhoršené stavy:

 • horúčkovité, akútne zápalové a infekčné ochorenia alebo vôbec stavy, keď je podozrenie, že by o takéto ochorenie mohlo ísť

 • stav mimoriadnej únavy alebo vyčerpania

 • nádorové ochorenia (len so súhlasom ošetrujúceho lekára)

 • krvácavé ochorenia

 • pokročilá ateroskleróza

 • pokročilá osteoporóza

 • ochorenia žlčníka a močových ciest

-----------------------------------------------------------------------------------

Čo je masáž?

Masáž je stará metóda využívaná k uvoľneniu, rehabilitácií a regenerácií tela i ducha. Jej liečivé účinky využívali už vo vyspelých civilizáciách starého Egypta, Číny a Indie. Masáže sú väčšinou vnímané ako príjemná forma uvoľnenia, majú však aj vynikajúce rehabilitačné a terapeutické účinky. Masáž by si mali dopriať ľudia s bolesťami chrbta, tí, ktorí sa stretávajú so zníženou pohyblivosťou alebo trpia stresom a nedostatkom energie.

Ideálny stav je, pokiaľ masáž pôsobí preventívne, namiesto riešenia konkrétneho problému, je skôr relaxáciou. Telu sa uľaví aj po jednorazovej masáži, ale pri pravidelných návštevách 1x za 1 až 2 týždne budete pozorovať zlepšenie nálady, zvýšenie kondície, príliv energie a chuti do života. Dôkladné premasírovanie tela zlepší pohyblivosť. Masáž celkovo priaznivo vplýva na oporno-pohybový aparát.

Pôsobenie masáže na organizmus a celé telo

Mechanickým pôsobením rozumieme pomoc organizmu (krvný obeh, tok lymfy, látková premena...), uľahčenie návratu žilovej krvi a miazgy z periférie smerom k centru. Zlepšením žilového návratu sa rýchlejšie okysličuje krv (lepšie vyživovanie), urýchľuje obeh i v tepnách, a vylučujú splodiny látkovej premeny zrýchleným prietokom obličkami. Mechanicky je možné rozrušiť i usadeniny solí v tkanivách a uľahčiť ich vstrebávanie.

Chemické pôsobenie sa vysvetľuje uvoľňovaním chemických látok, ktoré sú schopné meniť priesvit drobných ciev a vplývať na organizmus. Všeobecne sa tieto látky nazývajú „podobné histamínu“ (taktiež aj uvoľňovanie acetylcholínu a adrenalínu). V našom tele nastávajú chemické reakcie.

Reflexné pôsobenie má účinok prostredníctvom nervovej sústavy. Podstatou tohto mechanizmu je možnosť masážou vyvolávať povrchové i hĺbkové reflexy. Dráždením receptorov, ktoré umožňujú rozoznávať fyzikálne a chemické zmeny, sa dostredivými nervovými dráhami odovzdávajú informácie do CNS. Tento tok informácií, plynúcich pri masáži do mozgu a miechy, vyvoláva reakcie prostredníctvom nervových dráh v celom organizme.

Priamy vplyv na kožu zlepšuje jej vlastnosti (pružnosť, odolnosť, prekrvenie, vyživovanie, uvoľnenie žliaz, správna termoregulácia...). Taktiež sa odbúrava a spomaľuje tvorba pomarančovej kože - celulitídy.

Svalstvo má prostredníctvom masáže prívod kyslíka, živín, ovplyvňuje sa svalový tonus, zlepšuje výkon. Podľa starších sledovaní môže masáž viesť alebo napomôcť aj k hypertrofii svalstva (t.j. narastaniu masy svalového tkaniva).

 

Sme si vedomí toho, že maličkosti tvoria celok a práve preto sa
snažíme poskytovať najlepšie masáže v Lučenci.

Masáž je pôžitok a vychutnávať
si ho v príjemnom prostredí tento pôžitok ešte znásobuje. Príďte sa presvedčiť, nesklameme Vás.

Pokyny pred masážou:

- masáž by sa nemala absolvovať hneď po výdatnom jedle a tiež vtedy, keď je klient v časovej tiesni, pretože účinky masáže by mali ešte nejaký čas po jej vykonaní v pokoji doznievať

- na masáž u nás si nemusíte nosiť uterák ani osušku

- ak sa na masáž v dohodnutom termíne nemôžete dostaviť, včas nám to, prosím, oznámte