Nájdite si čas na pravidelnú masáž, vráti sa Vám formou zvýšenej výkonnosti a pracovnej pohody.

   

 

 

Klasická masáž

Klasická masáž je jedna z najviac využívaných masáží. Je to súbor hmatov, ktoré masér aplikuje na tele klienta. Masér stimuluje kožu, podkožie a najmä svaly pričom dochádza k prekrveniu pokožky, uvoľneniu svalov a odbúraniu napätia, ktoré spôsobujú zatvrdliny vo svaloch. Zatvrdliny na chrbte (odborne nazývané aj myogelózy) častokrát spôsobujú bolesti nielen v mieste ich výskytu. Myogelózy sa pohybmi tela môžu presúvať a tým môžu dráždiť nervy a ich dráhy do jednotlivých častí tela, čo spôsobuje bolesť.

 

Klasická masáž veľmi dobre pôsobí proti únave a stresu, ktorý dennodenne pôsobí na každého z nás. Je veľmi príjemná a patrí k najefektívnejším masážam.

Počas našej klasickej masáže sa môžete stretnúť okrem prvkov klasickej švédskej masáže aj s účinkami bambusovej masáže, tibetskej misky či prvkami havajskej masáže.

-----------------------------------------------------------------------------------

Bankovanie

Liečenie odsávacími bankami alebo bankovanie je alternatívna liečebná metóda, pri ktorej sa sklenené banky rôzneho tvaru a veľkosti nahriate z vnútra teplým vzduchom prikladajú na kožu a podtlakom spôsobeným ochladením teplého vzduchu sa na ňu prisajú. Podtlak v banke, ktorý môžeme v súčasnosti dosiahnuť aj inými prostriedkami, vtiahne časť kože i podkožia do banky, spôsobí silné prekrvenie, prehriatie ošetrovaného povrchu kože a pri dlhšej aplikácii aj krvné podliatiny. Pôsobením podtlaku na kožu, spodné vrstvy spojivového tkaniva a cievny systém sa odstraňujú poruchy dynamiky cievneho prúdenia krvi, dochádza k zvýšenému okysličovaniu bunkového tkaniva, zrýchleniu látkovej výmeny a vyplavovania nahromadených škodlivín z tela. Reflexné zóny, alebo zóny odsávania, ktoré ovplyvňujú aj príslušné vnútorné orgány sa väčšinou nachádzajú na chrbte a hrudníku, slúžia nielen pri diagnostike ale aj pri vlastnej terapii.

Bankovanie sa aplikuje na zle prekrvených zónach a zníženom väzivovom napätí. Dobré výsledky sa dosahujú pre chronických stavoch, stavoch slabosti, kŕčovitých ochoreniach dutých orgánov, poruchách krvného obehu končatín alebo oblastí podkožného tkaniva.

Hlavným cieľom liečenia odsávacími bankami je posilniť samoliečiace sily organizmu, dať ich do pohybu, aktivizovať a regenerovať celý organizmus a zvyšovať jeho výkonnosť. V súčasnosti sa pre svoju nenáročnosť a pozoruhodný účinok pri liečení mnohých akútnych a chronických chorôb dostáva znova do pozornosti lekárov i laikov.

Nasadená banka má veľkú plochu, ktorou aj menej presne lokalizované miesto primerane dráždi. Odsávanie na sucho a masáž bankou sú neinvázne liečené metódy, ktoré pri správnej aplikácii kožu nepoškodzujú, len ju mierne dráždia, pri dlhšej aplikácii spôsobujú kožné podliatiny, ktoré sa po určitom čase samé vstrebú. Je to metóda, ktorá pri určení správnej diagnózy v žiadnom prípade nemôže spôsobiť poškodenie zdravia.

-----------------------------------------------------------------------------------

Manuálna lymfodrenáž (nie strojová!)

Manuálna lymfodrenáž je vysoko odborná metodika, pri ktorej sa pomocou zostavy špeciálnych hmatov a ďalších manuálnych techník dosahuje urýchlenie žilného návratu v ošetrovanej končatine. Zlepšenie cirkulácie a zlepšený odtok lymfy v končatine vedie k zmenšeniu opuchu a ústupu chronických lymfatických opuchov, ako aj k zlepšeniu prekrvenia a výživy. Tento výber masáže sa využíva predovšetkým na liečbu a prevenciu chronických lymfedémov na dolných i horných končatinách (napríklad po odňatí prsníka).

Lymfatický systém je imunitným systémom tela, tvoria ho cievy a uzliny. Funkcia lymfatických uzlín: zachytávajú a pohlcujú cudzie častice, filtrujú miazgu, zabraňujú vzniku zárodku ochorenia, rozvádzajú živiny do tela (vitamíny A,D,E,K), sú miestom vzniku protilátok, uskladňujú biele krvinky a prenášajú ich tam, kde sú potrebné.
Viac o manuálnej lymfodrenáži >>

-----------------------------------------------------------------------------------

Kórejská technika Su Jok

Slová Su  Jok,  (čítaj Su Džok),  sú kórejským  výrazom  pre  ruku a nohu. Su Jok je založený na princípe podobnosti. Ruky a nohy tu slúžia ako určité riadiace pulty, prostredníctvom ktorých je možné ovplyvňovať zdravotný stav človeka.

Ruka i noha sú mimoriadne nervovo zásobené, a nachádzajú sa tu sústavy bodov a zón, podobnosti ku všetkým orgánom a častiam tela. Telo a jeho systémy podobnosti na seba neustále vzájomne pôsobia. Pri chorobe, ale i úraze sa z chorého orgánu vyšle signál do všetkých bodov podobnosti a tie sa stávajú bolestivými. Na bolestivé body môžeme pôsobiť tlakom, stimuláciou teplom – tzv. moxovaním, lepením semiačok, farbami a pod. Stimuláciou príslušného bodu vzniká elektromagnetická liečivá vlna, ktorá má harmonizujúci účinok na chorý orgán. Liečebný princíp spočíva v naštartovaní autoregulačného procesu, ktorý má každý živý organizmus v sebe zakódovaný. 

Tento systém liečenia nevytvoril človek, ale sama príroda a človek ho len objavil. Práve v tom spočíva jeho sila a bezpečnosť. Stimulovanie bodov vedie k liečeniu pri neoprávnenej aplikácii nikdy nedôjde k poškodeniu organizmu. Pomocou terapie SU-JOK je možné liečiť akékoľvek miesto na tele, ľubovolný orgán, alebo kĺb. Pritom je to metóda jednoduchá a dostupná pre každého či už pri samoliečbe, alebo pomoci svojim blízkym.  

-----------------------------------------------------------------------------------